Turniej tenisa stołowego w Strzygach

Turniej tenisa stołowego w Strzygach

Tenis stołowy jest jednym z tych sportów, do których nie potrzeba aż tak dużej kondycji fizycznej. Do amatorskiej gry nie potrzeba również bardzo dużego przygotowania. Tak naprawdę zagrać może każdy, a reguły są bardzo proste. Swoich sił w ostatnim czasie mogli spróbować radni oraz samorządowcy z powiatu brodnickiego. Został dla nich zorganizowany I Samorządowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Osiek. Odbył się on w hali sportowej, a udział mógł wziąć każdy zatrudniony w jednym z urzędów na terenie powiatu.

Jak przebiega gra w tenisa stołowego

Niektórzy z nas pamiętają grę w tenisa stołowego, popularniej znanego wtedy jako ping-pong, jeszcze z czasów szkolnych, kiedy to w ramach wychowania fizycznego przy niepogodzie czasami nauczyciele oferowali właśnie tę możliwość. Inni zainteresowali się nim na późniejszym etapie swojego życia, jako ciekawą alternatywą dla innego rodzaju sportów. Wbrew pozorom nie jest on bowiem bardzo lekki, ale wymaga pewnego wysiłku. Gra polega na tym, aby odbijać piłeczkę przy pomocy niewielkich rakietek po specjalnie do tego przeznaczonym stole. Celem jest uniemożliwienie przeciwnikowi odbicia piłeczki po jego stronie stołu.

Jak przebiegał turniej

Turniej zorganizowany z myślą o samorządowcach, radnych i urzędnikach przebiegał z podziałem na kategorie wiekowe oraz z rozróżnieniem płci. Istniały 3 kategorie, a mianowicie: kobiety, mężczyźni do 50 roku życia oraz mężczyźni powyżej 50 roku życia. Udział mógł wziąć każdy kto gra amatorsko w tenisa stołowego. Mecze obejmowały 3 sety po 11 punktów, po których to rozstrzygano zwycięzcę. Następnie grał on z kolejnym zawodnikiem ze swojej kategorii aż do wyłonienia zwycięzcy. Z pewnością była to dobra okazja do przyjemnego spędzenia czasu.

Jeden komentarz o “Turniej tenisa stołowego w Strzygach

  1. Grałem swojego czasu w pingponga, nie jest to taki łatwy sport na jaki wygląda, trzeba mieć świetną koordynację i refleks.

Comments are closed.