Sebastian M. z Rypina: seria napadów na sklepy w Brodnicy i posiadanie narkotyków

Sebastian M. z Rypina: seria napadów na sklepy w Brodnicy i posiadanie narkotyków

Intensywne doświadczenia pełne strachu to codzienność pracowników trzech różnych placówek handlowych w Brodnicy, które padły ofiarą napadów przeprowadzonych przez Sebastiana M. Właśnie on, chroniąc swoją tożsamość za pomocą kominiarki, zastraszając jednocześnie personel nożem lub tasakiem, wkroczył do tych sklepów. Niedawno jednak doszło do jego zatrzymania, a obecnie przebywa on w areszcie. Co więcej, nie ucieknie odpowiedzialności za posiadane przez niego substancje narkotyczne.

Prokuratura Rejonowa w Brodnicy intensywnie prowadzi śledztwo w sprawie Sebastiana M., mieszkańca Rypina. Jest on podejrzany o serię trzech rabunkowych napadów na sklepy, a także o posiadanie narkotyków. Jaki jest stan ustaleń prokuratury?

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od prokuratury, Sebastian M. jest odpowiedzialny za serię napadów przeprowadzonych na sklepy zlokalizowane przy ulicach Kolejowej, Cichej i Karbowskiej w Brodnicy. Zdarzenia te miały miejsce kolejno 23 stycznia, 1 lutego oraz 18 kwietnia bieżącego roku. W każdym z napadów sprawca działał w identyczny sposób – był zamaskowany, a więc niepodatny na rozpoznanie, i uzbrojony – w ręku trzymał nóż lub tasak.