Toruń – miasto na weekend

Toruń – miasto na weekend

Jeżeli zastanawiasz się nad tym jak spędzić najbliższy weekend w okolicach Brodnicy, dobrym pomysłem będzie wycieczka do Torunia. Odległość z Brodnicy to jedynie jakieś 65 kilometrów, a więc na sam przejazd nie powinniśmy stracić więcej niż godzinę – półtorej, nawet jeśli trafimy na korek w samym mieście. Kiedy już będziemy na miejscu, przekonamy się, że warto było odwiedzić to miasto, gdyż znajdziemy tutaj naprawdę wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Główną z nich jest oczywiście Stare Miasto, które jest uważane za najładniejsze w regionie i jedno z ładniejszych w całej Polsce. Przyjrzyjmy się niektórym zabytkom Starego Miasta w Toruniu, a także innym atrakcjom, na które warto poświęcić nieco czasu.

Stare Miasto w Toruniu

Niezależnie od tego z której strony wejdziemy na Stare Miasto, w końcu jego uliczkami trafimy na Rynek, który jest jego centralnym punktem. Na Rynku znajdziemy między innymi przepiękne kamienice, które zresztą możemy podziwiać na całym Starym Mieście. Są to budowle w stylu secesyjnym, barokowym oraz renesansowym. Poza ty, jedną z większych atrakcji znajdujących się na Rynku Staromiejskim jest pomnik Kopernika, z którym chętnie fotografuje się każdy turysta. Jeśli chodzi o typowe budynki Starego Miasta, warto wymienić tutaj chociażby ratusz oraz budynek poczty głównej. Oba zbudowane niedaleko siebie były i nadal są centralnymi punktami miasta. Wzrok przykuwa także kościół mariacki oraz Dwór Artusa, gdzie możemy zaopatrzyć się w typowe toruńskie pierniki.

Co jeszcze zobaczyć w Toruniu

Kolejne atrakcje Torunia nie są aż tak popularne, jednak warto zwrócić na nie uwagę. Miłym akcentem na ulicach Starego Miasta jest z pewnością Pomnik Flisaka, Pomnik Filusia, a także Pomnik Żaby. Ta ostatnia wiąże się z historią miasta, które musiało swego czasu uporać się z plagą żab. Ciekawym miejscem jest też Krzywa Wieża. Znajdziemy ją również na ulicach Starego Miasta. Możemy spróbować swoich sił w utrzymaniu równowagi stojąc tuż przy murze wieży. Ciekawa atrakcja dla dużych i dla małych. Warto przejść się również ulicą Szeroką. Jest to najdłuższa i najszersza ulica Starego Miasta, która prowadzi tuż obok Rynku. Znajdziemy przy niej wiele sklepików i restauracji. W końcu, warto się zgubić w staromiejskich uliczkach i po prostu chłonąć klimat miasta, odkrywając przy tym kolejne ciekawe miejsca.