Wiosenne spacery po Brodnicy i nie tylko

Wiosenne spacery po Brodnicy i nie tylko

Nie ma chyba nic przyjemniejszego niż ciepłe wiosenne dni po długich zimowych miesiącach. To właśnie teraz, kiedy na zewnątrz jest coraz więcej słońca tylko czekamy na moment, kiedy będziemy mogli wyjść z domu lub z pracy. Wielu wykorzystuje praktycznie każdą chwilę, aby nacieszyć się promieniami słońca i wygrzać nieco skórę i kości. Poza tym, takie wiosenne spacery zapewniają nam bardzo ładne widoki, gdyż bez problemu możemy dostrzec jak przyroda budzi się do życia. Gdzie jednak najlepiej wybrać się na spacer i kiedy jest na to najodpowiedniejsza pora? Przyjrzyjmy się jakie miejsca warto wybrać w Brodnicy oraz okolicach.

Spacery po Brodnicy

Jeśli chodzi o samo miasto mamy tutaj do wyboru kilka opcji. Jedna z nich będzie oczywiście park, gdyż to właśnie w nim najlepiej odczujemy pierwsze przejawy wiosny. Będziemy mogli zaobserwować pierwsze zielone liście na drzewach, a także kwiaty, które powoli zaczynają kwitnąć po okresie zimowym. Jest to dobra propozycja zarówno na weekend, jak i na popołudnie, kiedy już wyszliśmy z biura. Poza tym, możemy skorzystać z innej propozycji jaką jest spacer po głównych, a także mniej znanych ulicach w centrum miasta. Warto wcześniej zapoznać się z ich historią, a taka wycieczka na pewno pomoże nam spojrzeć na miasto z nieco innej perspektywy. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie spacer po centrum połączony z późniejszym odpoczynkiem w parku.

Spacery po okolicy

Spacery po okolicy to raczej propozycja na weekend, kiedy będziemy mieli do dyspozycji cały dzień. Warto się wtedy wybrać do Brodnickiego Parku Krajobrazowego, którego wiosenna odsłona z pewnością nas zachwyci./ Znajdziemy tutaj spokój i będziemy mogli odpocząć od zgiełku miasta po całym tygodniu spędzonym w pracy. Poza tym, to właśnie tutaj możemy cieszyć się śpiewem ptaków i odgłosami natury, które są nieosiągalne w centrum miasta. Wybierając się do rezerwatu możemy zaplanować piknik, a więc zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy. Przydatny będzie nam koc, kosz z jedzeniem i napojami, a także cieplejsze ubranie w razie gdyby pogoda szybko się zmieniła.