Wybory parlamentarne: Brzozie na czele pod względem frekwencji w powiecie brodnickim

Wybory parlamentarne: Brzozie na czele pod względem frekwencji w powiecie brodnickim

Gmina Brzozie z powiatu brodnickiego, znana z niewielkiej liczby mieszkańców (nie więcej niż 20 tysięcy), może pochwalić się największą frekwencją wyborczą w swojej kategorii podczas niedawnych wyborów parlamentarnych. Rzeczywiście, prawie 72% osób uprawnionych do głosowania zdecydowało się skorzystać z tego przywileju w niedzielę, 15 października. Ta imponująca liczba wiązała się z korzyścią finansową dla gminy, która otrzymała łącznie sumę 2,5 miliona złotych.

Na mocy polityki promującej aktywność wyborczą, gminy, które odnotowały frekwencję przekraczającą 60%, zostaną nagrodzone kwotą 500 tysięcy złotych. Dodatkowo, gmina z najlepszym wynikiem w danym powiecie otrzyma premię 2 miliony złotych. Wśród gmin powiatu brodnickiego o liczbie mieszkańców nieprzekraczającej 20 tysięcy, gmina Brzozie zapisała się złotymi zgłoskami, odnotowując frekwencję na poziomie 71,61%.

Zwycięstwo Brzozia nie przyszło łatwo. Gmina Brodnica, także z powiatu brodnickiego, osiągnęła nieznacznie niższy wynik, z frekwencją sięgającą 71,12%. Warto również zauważyć, że gminy Zbiczno i Górzno również przekroczyły próg 70%, co świadczy o wysokiej aktywności wyborczej w całym regionie.