Wynajem mieszkania na wakacje

Wynajem mieszkania na wakacje

Jeśli posiadasz własne mieszkanie, to istnieje sposób, aby na nim nieco zarobić. Mowa tu o wynajmie, ale nie takim zwyczajnym, tylko wakacyjnym. Na czym to polega? Jak sama nazwa wskazuje, wiele osób decyduje się wynajmować swoje mieszkanie w trakcie wakacji. Zdobyte w ten sposób środki przeznaczają na spędzenie tego czasu w innym miejscu w Polsce, czy też na świecie. Inni zaś, którzy zatrzymują się na ten czas w swoim drugim mieszkaniu, czy też u rodziny, stawiają na zaoszczędzenie uzyskanej kwoty. Powstaje jednak pytanie jak w praktyce wynajmować swoje mieszkanie i o co należy zadbać.

Jak wynająć mieszkanie

Dobra wiadomość jest taka, że w większości przypadków przy najmie wakacyjnym nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej. Trzeba jednak odprowadzać podatki, jednak wygląda to nieco inaczej. Aby wynająć mieszkanie, potrzebne jest ogłoszenie – najlepiej takie ze zdjęciami, które przykują uwagę naszych potencjalnych lokatorów. Zdjęcia muszą być oczywiście zgodne ze stanem faktycznym, nie ma więc potrzeby koloryzować zdjęć, a nawet jest to niewskazane, gdyż może się spotkać z negatywnymi opiniami użytkowników. Poza zdjęciami warto w ogłoszeniu umieścić informacje takie jak liczba pokoi, wyposażenie, a także zasady jakie panują w mieszkaniu. Będzie się do nich zaliczać na przykład początek i koniec doby „hotelowej”, informacja o tym czy w mieszkaniu można urządzać imprezy lub czy można się tam zatrzymać ze zwierzętami.

Jak przygotować mieszkanie

Kiedy ogłoszenie jest już gotowe i zamieszczone na stronie, należy odpowiednio przygotować mieszkanie. Możemy to zrobić kiedy otrzymamy pierwszą rezerwację, jednak może ona być na ten sam dzień lub na następny, dlatego warto przygotować mieszkanie stosunkowo wcześniej, a w dzień przyjazdu gości jedynie dodatkowo je sprzątnąć. Samo przygotowanie mieszkania będzie obejmowało właśnie posprzątanie, usunięcie swoich rzeczy i zostawienie pustych szafek, a także umieszczenie na łóżku czystej pościeli oraz ręczników. Również w kuchni musi panować porządek, a naczynia powinny być poumieszczane w szafkach. Tak przygotowane mieszkanie jest gotowe do wynajmu na krótszy lub dłuższy okres czasu.